Przygotuj rower na jesienne dni!


Jesień zawitała szybko w tym roku. Zaczynają padać deszcze. Wietrznie i mokro. Warto się zatem przygotować do jazdy. Zgodnie z powiedzeniem, że nie ma złej pogody na rower, są tylko złe ubrania.


Na rowerze można jeździć zawsze i wszędzie i to najprawdziwsza prawda, lecz trzeba się przygotować oraz rower. Wówczas nasza jazda na rowerze jesienią może być prawdziwą przyjemnością…

Serwis na kolejny sezon jesienny to podstawowa i bardzo ważna rzecz dla każdego rowerzysty. Chcesz długo i bez specjalnych nakładów finansowych cieszyć się ze swoich dwóch kółek? Warto poświęcić kilka minut w naszym serwisie. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie jazdy.

Na początek wykonamy podstawowy przegląd:

  • czyszczenie roweru,
  • czyszczenie/smarowanie napędu,
  • regulacja hamulców, regulacja przerzutek,
  • kasowanie luzów,
  • diagnoza oraz naprawa uszkodzeń,
  • ocena stanu technicznego roweru,
  • osprzętu oraz części zużywających się

Jesienią dni robią się coraz krótsze a pogoda w przeciągu kilkunastu minut może się diametralnie zmienić, dlatego warto pamiętać o oświetleniu. Sprawdzimy zarówno przednie jak i tylne oświetlenie oraz odblaski. Bądź widoczny dla innych!

Błotniki warto założyć na jesienne deszczowe ścieżki. Niektórzy ich nie używają bo szpecą ich rowery, ale to dzięki nim możemy w miarę czyści dojechać na miejsce. Naprawdę warto zainwestować w błotniki i posiadamy ich duży wybór. Są krótsze i dłuższe. Różne mocowania sprawiają że możemy w kilka minut zaopatrzyć w nie Twój rower.

Warto także co jakiś czas sprawdzać swoje opony! Co prawda dobrej klasy ogumienie nie zużyje się w jeden sezon. Ale nawet jeżeli bieżnik nadaje się jeszcze do jazdy to na niektórych widać już znak czasu. Guma parcieje i nie jest już tej samej jakości i parametrów co na początku, dlatego warto się sprawdzić czy mamy dobre ogumienie na jesień.

Sprawny rower i sprawne oświetlenie jesienią są bardzo ważne, gdy pogoda niepewna a dzień robi się coraz krótszy nabierają dodatkowego znaczenia. Dlatego pamiętajcie o tym bo tutaj chodzi o Wasze bezpieczeństwo.